Сайт компанії ENVIRCO, ХЕПА фільтр, HEPA фільтр, ULPA фільтри, стерильний фільтр, стерильне повітря, фільтрація повітря в чистих приміщеннях, Envirco, ламінарний потік повітря, чиста кімната, чисте приміщення, очищення повітря від вірусів та бактерій.


Перейти до змісту

Запитання про фільтри для чистих кімнат.

FAQ

Запитання та відповіді про вентиляційні фільтри MAC10 для чистих приміщень

Нижче наведені деякі з найбільш поширених питань, які ми отримуємо.
Якщо у Вас є питання, на яке немає тут відповіді, будь ласка, контактуйте з нами.

Що таке чисте приміщення?

Чисте приміщення забезпечує контрольоване ізольоване середовище для обробки чутливих до забруднення речовинами, або для захисту зовнішнього середовища від небезпечних речовин в контрольованій зоні. Щільність субмікронних і малих частинок забруднення повітря всередині чистих приміщень тримається в жорстко контрольованих межах, за допомогою фільтрації (очищення) повітря в чистих приміщеннях.
Контроль забруднення твердими частинками це процес, а не подія. Забруднюючі речовини генеруються безперервно від людей, процесів, об'єктів та обладнання і повинні бути безперервно видалятися з чистого приміщення.
Допустимий рівень забруднень визначається класами чистоти для здійснюваних операцій. У США, кількість частинок на кубічний фут зазвичай дається як "клас рейтингу", таких як "Клас 1000" задовольняє менше 1000 частинок з розміром більше 0,5 мкм на кубічний фут.
Однак стандарт
ISO 14644-1 забезпечує більш точні стандарти і є міжнародним.
Контроль забруднення вимагає контролю загального середовища в чистій кімнаті. Витрати повітря, напрям повітряного потоку, тиск, температура, вологість і спеціальна фільтрація складають середовище в чистій кімнаті, і все це повинно постійно підтримуватись для видалення часток з чистого приміщення. Джерела забруднюючих частинок повинні бути усунені наскільки це можливо.

Позитивний тиск, який створюють фільтри МАС10 в чистих приміщеннях

Для створення позитивного тиску зазвичай використовують автономні стельові вентиляційні хепа / ульпа фільтри компанії Envirco моделі MAC10XL і MAC10IQ для примусового HEPA або ULPA фільтрування повітря в чистих приміщеннях. Це створює внутрішній тиск повітря вище атмосферного тиску, що знижує вторгнення часток при відкритті дверей, і незначних щілин у стінах, стелі і т.д. За допомогою позитивного тиску і ламінарного потоку брудне повітря виштовхується через отвори поблизу рівня підлоги в зовнішнє середовище. Таким чином створюється контрольоване середовище всередині чистих приміщень. В основному, позитивний тиск чистих кімнат захищає внутрішнє середовище.
У даних чистих кімнатах, клас чистоти може бути швидко збільшений простим додаванням вентиляційних фільтрів МАС10 і, таким чином збільшена ефективність очищення повітря. Чиста кімната з позитивним тиском може бути побудована з жорсткими стінками, виготовленими з міцного пластику або сталі, або м'якими стінками, зробленими з гнучких пластикових смуг або штор. У чистих приміщеннях з жорсткими стінками можна управляти температурою і вологістю, забезпечити комфорт людині, захистити процеси і запобігти статичних зарядів, додавши кондиціонери, зволожувачі та осушувачі.

Негативний тиск, що створюється фільтрами МАС10 в чистих приміщеннях
Розроблено, щоб стримувати потрапляння сторонніх часток із зовнішнього середовища. Загальна конструкція для обробки повітря використовує вентиляційні фільтри МАС10 і канальні HEPA фільтри для видалення внутрішнього повітря, який був забруднений в технологічному процесі в чистому приміщенні. Ця витяжна система створює негативний тиск всередині чистого приміщення, таким чином спрямовуючи зовнішнє повітря в чисте приміщення через багатоступеневу систему фільтрації, на останній стадії якої встановлюються хепа фільтри. Негативний тиск в чистому приміщенні захищає від зовнішнього середовища, але не обов'язково внутрішнє середовище.

Позитивний / негативний тиск для чистих приміщень

Представляє більш складну конструкцію, як правило, для подачі чистого повітря в чисті приміщення використовують вентиляційні фільтри МАС10, а викид забрудненого повітря з чистих приміщень здійснюється в буферну зону. Потім вентиляційна система видаляє трохи більше забрудненого повітря з буферної зони, ніж надходить в чисту кімнату через вентиляційні фільтри, таким чином, створюючи негативний тиск у буферній зоні по відношенню до чистої кімнаті. Цей негативний тиск запобігає потраплянню забруднень з чистих приміщень в зовнішнє середовище, а також запобігає потраплянню зовнішніх часток від входу в чисте приміщення. Позитивний / негативний тиск чистих приміщень захищає як чисті приміщення так і зовнішнє середовище.

Як вимірюється чистота позитивного тиску, створювана фільтрами МАС10?
Чи можна збільшити клас чистоти приміщення в майбутньому?

Досягнення певного класу чистоти приміщення вимагає не тільки чисті конструкції і дизайн приміщення, але і потік чистого відфільтрованого повітря, достатнього для розбавлення існуючих в кімнаті частинок, а також виштовхування "брудного" повітря з контрольованого простору.
В універсальних чистих кімнатах зазвичай використовують вентиляційні фільтри (ФФУ) з НЕРА або ULPA фільтрацією повітря. ФФУ забезпечують постійний потік повітря зі швидкістю приблизно від 0,45 до 0,55 м в секунду, це нормально для генерування ламінарного потоку, але досить повільно, щоб запобігти надмірній турбулентності.
Для проектування чистої кімнати необхідно брати до уваги необхідний клас чистої кімнати за стандартом ISO, від якого залежить кількість повітрообмінів на годину, наприклад:
Клас чистої кімнати з розміром частинок > = 0.5 мкм в діаметрі на кубічний фут. Чисте приміщення 1000 класу може містити в середньому до 1000 частинок на кубічний фут простору.
Великою перевагою є те, що простим додаванням вентиляційних фільтрів (ФФУ) можна швидко підняти клас чистої кімнати (зробити його чистішим). Але для цього необхідно мати вільні клітини в сітці стелі, не зайняті під освітлення або інші різні модулі.

Клас

Стандарт
ISO

Повітро
обмін
в годину

100000

ISO 8

5 - 48

10000

ISO 7

60 - 90

1000

ISO 6

150 - 240

100

ISO 5

240 - 480

10

ISO 4

300 - 540

Який клас чистоти мені потрібен в чистій кімнаті?

Класифікація чистих приміщень залежить від робіт, які будуть проводитись в даній чистій кімнаті. Для правильного вибору Вам необхідно керуватися національними або міжнародними стандартами, визначальними умови фармацевтичних виробництв.
Наприклад, зміст продукції "чистої" під час пакування і аналогічних процесів, ймовірно, вписується в клас 10 000 або навіть 100 000 клас. "Чисте" зберігання раніше упакованих продуктів зазвичай вписується в клас 100 000. В принципі, якщо обслуговуючий персонал носить халати, сітки для волосся, бахіли, але не маски, це ймовірно, відповідає двом зазначеним вище класам.
Зазвичай для чистих приміщень потрібно клас 1000 при роботі з більш чутливими продуктами забруднення або важкими забрудненнями.
Якщо технологічний процес вимагає клас 100 або клас 10 в чистій кімнаті, Ви вже зобов'язані про це знати.
Важливим моментом для зниження вартості чистого повітря для чистої кімнати полягає в моделюванні чистих кімнат з різним рівнем чистоти для кожного виду робіт. Наприклад, гардеробна кімната для чистої кімнати класу 1000 може бути ефективною в 10000 класі чистоти. Це зменшує кількість вентиляційних фільтрів МАС10 і знижує експлуатаційні витрати. Ці класи відносяться до середовища з пониженим забрудненням частинками, а не до створення стерильного середовища.


Як часто необхідно міняти фільтри на вентиляційних фільтрах МАС10?

Окрім прибирання чистої кімнати, зміни ламп, єдине обслуговування, яке необхідно робити на вентиляційних фільтрах МАС10, це міняти пред-фільтри. HEPA або ULPA фільтри на вентиляційних фільтрах МАС10 можуть служити від трьох до п'яти років, або навіть більше, в стандартному середовищі чистої кімнати.
Життя HEPA або ULPA фільтра залежить від умов навколишнього середовища і чистоти фільтра попереднього очищення.
Пред фільтри необхідно міняти в міру необхідності, але бажано не рідше ніж раз на рік.


Яка потрібна висота простору над стелею чистої кімнати? Чому?

Як правило, висота над чистою кімнатою повинна бути як мінімум 0,6 м. Це необхідно для полегшення установки і технічного обслуговування вентиляційних фільтрів МАС10, а також безперешкодне проходження повітряного потоку для всмоктування вентиляційними фільтрами.

Вгору


Повернутися до змісту | Повернутися до головного меню